האתר המוביל בישראל בתחום המנעולנות

Archive for the 'כללי' Category


נכון להיום כל מי שמחליט לקנות נכס צריך לוודא שאותו נכס נבנה באופן תקין וזאת על מנת למנוע מצבים של מפח נפש בעקבות הוצאות תיקון עבור אותם ליקויים קיימים. כיוון שלא ניתן להבחין בכל מיני ליקויים במבנה ללא מכשור מיוחד, חשוב לשכור את שירותיהם של מומחים בתחום וזאת על מנת שיערכו את הבדיקות המתאימות וידווחו לכם מהו המצב של אותו מבנה אותו אתם מעוניינים לרכוש.

 

סוגים שונים של בדיקות

חשוב לדעת שיש חברות שעיקר המומחיות שלהן היא באספקת שירותי בדיקות מסוגים שונים לנכסים קיימים או נכסים אותם מעוניינים לקנות. נכון להיום כל אחד יכול לשכור את שירותיה של חברת בדק בית על מנת שתערוך בדיקות בדיקת דירה, בדיקות של בתים משותפים, ביקורת מבנים, בדיקות איטום, בדיקות שונות שעיקרן לבדוק את מערכת החשמל בבית, בדיקה של גז ראדון בבית, בדיקת אקוסטיקה ואלו הם רק חלק מאותן בדיקות אפשריות. אם אתם מעוניינים בחבילת בדיקות למטרת בדיקת דירה טרם קנייתה או בדיקת דירה שנבנתה על ידי קבלן , קרוב לוודאי שחבילת בדיקות בדק הבית תשרת אתכם באופן הטוב ביותר.

 

טרם קניית דירה – בדיקות חשובות

  • איטום – טרם אתם קונים דירה חשוב לשכור את שירותיה של חברה שמעסיקה מומחים בתחום האיטום. מומחים אלו יבדקו האם אותה דירה אכן אטומה כהלכה, מהי איכות האיטום ומהם החומרים בהם השתמשו לצורך האיטום. בדיקת איטום חיונית למניעת נזילות במבנה ותכלול את גג הבית, המרתף, פתחי החלונות והדלתות ואיתור סימני רטיבות על קירות הבית ובתקרה.
  • תשתית אינסטלציה – כאן יבחנו הצינורות בבית, האם מערכת האינסטלציה פועלת כהלכה, האם מערכת הניקוז פועלת כהלכה, האם יש בלאי של הצינורות או מצב של נזילה לא מורגשת בבית (בדיקה שנערכת על ידי ציוד תרמי מיוחד).
  • תשתית חשמל – בדיקה של כל הקשור אל מערכת החשמל בבית וחשיפת מצבים של חוטי חשמל חשופים או רופפים.
  • בדיקות של הבניין משותף – בדיקות הקשורות אל ליקויים בשלד הבניין, ריצוף, טיח, צבע, מעליות, חניה, חדרי אשפה ועוד.
  • בדיקות קרינה וראדון – בדיקת ריכוז גז ראדון בבניין, בדיקות מתח מקווי חשמל בסביבת הבית, בדיקה של קרינה סלולארית.

 

לסיכום, טרם קניית דירה או בית חשוב שתפנו אל חברה שמבצעת בדיקות בדק בית. חברה זו תבטיח לכם בדיקות יסודיות ומוקפדות על ידי מומחים ורישום של כל הליקויים והבעיות בדו"ח מפורט. בדיקות אלו יאפשרו לכם לדעת במדויק האם המחיר של הנכס אותו אתם מעוניינים לקנות אכן משתלם. בהצלחה!

איזה ציוד נדרש עבור מנעולן כספות?

האם אתם מנעולני כספות? האם אתם מתחילים לעסוק בתחום של מנעולנות באופן מקצועי? אם כך, יש להניח שאתם גם רוצים לדעת איזה ציוד למנעולן צריך להיות ברשותכם. חשוב מאד לציין שאם אתם סקרנים שמתעניינים בפריצת כפסות, דעו לכם כי רק מנעולן כספות רשאי לקנות את הציוד שעליו נפרט מיד. הסיבה לכך היא כמובן, ברצון למנוע שכלי הפריצה יפלו לידיים זדוניות. לכן, החנויות במוכרות את הציוד, מכריחות כל אדם להציג רישיון למנעולנות ואישור ממשטרת ישראל, כך שעליכם לקחת זאת בחשבון. אם הנושא פשוט מסקרן אתכם לידע כללי – אתם מוזמנים כמובן להמשיך לקרוא.

להכיר את סוגי הציוד האפשריים לפריצת הכספת

  • מה הציוד הנדרש למנעולן כספות? – נתחיל מכך שכל מנעולן כספות, חייב שיהיו ברשותו כל סוגי המנעולים האפשריים לכספות .סיבה לכך היא שאחרי הפריצה, צריך כמובן להתקין מנעול חדש לגמרי, וצריך שיהיה לו את מנגנוני הנעילה השונים. מעבר לכך, מבחינת ציוד למנעולן בכלי הפריצה עצמם, מדובר על מפתח שנקרא מפתח דגדגן – זהו מפתח מיוחד שניתן להכניס דרך המנעול של הכספת המכאנית, וביחד איתו בעצם לנסות ולנטרל את המנעול עצמו, ולהבין את המבנה המדויק שלו. על בסיס הדגדגן גם אפשר להתקין מפתחות שונים להחדירה פנימית. מעבר לכך, ישנם גם חולצי כספות. תפקיד החולץ הוא בעצם לאפשר פתיחה בכוח של הכספת הנעולה. מחדירים אותו בין הדלת הנעולה לבין חלקים של הכספת, ומתחילים אט אט להרחיב אותו – עד שהדלת תיפתח. גם פתיחה חלקית, תאפשר למנעולן המקצועי כמובן גישה ליתר מנגנוני הנעילה של הכספת. ישנם כמובן גם כלי פריצה נוספים בצורות שונות אשר מאפשרים לפתוח את הדלת של הכספת, להזיז את מנגנון הנעילה שלה ולפרק אותו – ומדובר על סטים שונים של ברגים וכלים דומים. כל פורץ מיומן של כספות זקוק גם לכלי ניסור של כספות – שאמנם כאן מדובר על ניסור ולא פריצה, אבל לעתים אין ברירה וזו תהיה הדרך היחידה לפתוח את הכספת.
  • האם קיים הבדל בציוד מנעולן כספות רגיל לכספות דיגיטליות? – בהחלט כן. אמנם יש ציוד למנעולן שמתאים לפרצה של כל סוגי הכספות, אבל בוודאי שישנם כלים אשר מיוחדים במקרה של כספות דיגיטליות. ציינו קודם את החולצים. חשוב מאד לציין כי בחולצים משתמשים בעיקר בכספות דיגיטליות שהנעילה שלהן היא על בסיס קוד – וזאת משום שקשה מאד להגיע למנעול עצמו, שלרוב איננו קיים כלפי חוץ. על מנת שיהיה אפשר בכלל להגיע לגישה למנעול הנעול עצמו – חובה להשתמש בחולץ.

ציוד שרק פורץ עם רישיון רשאי לרכוש

שימו לב שכיום, אין אפשרות לקנות ציוד למנעולן באופן מקוון ומרחוק. עליכם להתייצב פיזית בתוך החנות, להציג את התעודה שלכם, ורק כך תוכלו לבצע את הרכישה. הדבר יבטיח שהציוד יישאר רק בידי אנשים אשר פועלים כחוק.

למען השקט הנפשי של כל בני המשפחה

הדירה שאנחנו רוכשים היא לרוב השקעה של פעם בחיים. מדובר בסכום גדול מאוד של כסף אותו אנו עומדים להשקיע, סכום שעל מנת לגייס אותו אנו נאלצים לעבוד קשה לאורך שנים ארוכות, לחסוך ולקחת הלוואות ומשכנתאות. לכן, חשוב מאוד שנשקיע את הכסף בקפידה, ונרכוש דירה במצב טוב אשר תענה על כל הצרכים שלנו.

קיימים לא מעט שיקולים בבחירת הדירה המתאימה לנו ביותר. אחד מן השיקולים הללו הוא מצבה של הדירה, והפוטנציאל שלה לגרום לנו לבעיות בעתיד. הדירה והבעיות שעלולות להתעורר בה צפויות ללוות את חיי היום יום שלנו ושל כל בני משפחתנו לאורך שנים ארוכות, וחשוב מאוד לוודא כי מדובר בדירה שתביא רק שקט נפשי ושגשוג למשפחתנו.

ניתן לוודא זאת באמצעות בדק בית. מדובר בבדיקה מקצועית אשר תוכל לספק לכם מידע חינוי אודות ליקויי בנייה, וכן על מידת עמידותה של הדירה במצבים של רעידות אדמה, על פי תמ"א 38.

מי מבצע את הבדיקה?

בדק בית כדאי לבצע אך ורק באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים, אשר יוכלו לדווח לכם גם על ליקויים ובעיות חבויים מן העין. אמנם מדובר בהשקעה מסוימת, אך ניתן להגיד בוודאות כי היא תוכל לחסוך מכם לא מעט עגמת נפש והוצאות מיותרות בעתיד. לאור זאת, מומלץ לפנות אל שירותי מהנדס בניין מוסמך אשר יש לו ניסיון בבדיקת דירות, וכן אל עורך דין המתמחה בנושאי תמ"א 38.

מה ניתן לגלות במהלך הבדיקה?

לאחר בדיקה יסודית, תוכלו לקבל דו"ח מפורט אשר מוסר מידע אודות מגוון ליקויים אפשריים. בין השאר, ניתן לזהות באמצעות הבדיקה בעיות איטום ונזילות, סדקים, שימוש בחומרי בניין באיכות ירודה, בעיות שעלולות להתעורר במערכת החשמל או בצנרת, יסודות שלא הונחו כראוי ועוד. בנוסף לכך, ניתן לזהות בעיות או ליקויים בעלי משמעות אסתטית. לעיתים, ניתן למצוא במהלך הבדיקה אף ליקויים אשר אי זיהוי שלהם מראש עלול היה לגרום לסיכון חיי אדם.

הדו"ח יוכל לשרת את הרוכש בעת משא ומתן עם הקבלן או עם בעל הדירה. במקרים רבים, בעקבות תוצאות הדו"ח, ניתן להוריד משמעותית את מחיר הדירה. פעמים אחרות, אם התגלו ליקויים חמורים ובלתי סבירים, הרוכש מחליט לבטל כליל את העסקה לאחר קבלת התוצאות. בכל מקרה, מדובר בבדיקה חיונית לביצוע טרם הרכישה, כיוון שהיא עשויה לסייע לנו לדעת בדיוק בפני איזו עסקה אנו עומדים.
מה אנחנו מציעים?

צור קשר

שם (חובה)

טלפון

דואר אלקטרוני (חובה)

עמודים